Lastehoid

  • Meie veebis:

Kodukord

Oleme avatud esmaspäevast reedeni, kell 08:00 – 18:00.

Nädalavahetustel ja riiklikel pühadel on Kukupai lastehoid suletud.

Lapse tulekul päevahoidu ei pea laps oskama ise süüa, riietuda ega potil käia. Koos hoidjatega hakatakse neid asju üheskoos harjutama. Lastehoidu tulles informeerige meid ka oma lapse hommikusest tujust, nii saame sellega kohe arvestada.

Õueriided valige palun vastavalt aastaajale ja ilmastikule.

Riided olgu sellised, mis võivad määrduda.

Lapsel võiksid olla kapis tagavarariided (aluspüksid, t-särk).

Kui laps kasutab mähkmeid, palume vanematel lastehoidu mähkmed kaasa tuua. Mähkmed pannakse iga lapse kappi, kust hoidjad vajadusel need kätte saavad.

Reeglina ei äratata lapsi uneajal. Vajadusest lõunal laps hoiust ära viia, teavitab lapsevanem hommikul või enne puhkeaja algust telefoni teel otse hoidjale.

Lapse puudumisest või haigestumisest palume teavitada juhatajat või hoidjat hiljemalt sama päeva hommikuks, kella 09.00. Helistada või kirjutada. Õigeaegselt puudumisest teatamisel toimub toiduraha tagasiarveldus puudutud päeva eest.

Lapse turvalisuse tagamiseks annab vanem lapse isiklikult hoidjale üle.

Kui lapsele tuleb järele keegi teine peale vanemate, palume sellest hoidjaid eelnevalt teavitada.

Et ära hoida riiete ja jalanõude kadumist ning vahetusse minemist, soovitame need varustada lapse nimega.

Laps võib kaasa võtta ainult uinumiseks vajalikke mänguasju (kaisukaru, tudutekk), mitte hinnalisi ja õrnu mänguasju. Samuti ei tohi kaasa võtta mõõku, püstoleid, nuge, pisikestest detailidest koosnevaid ja teisi ohtlikke esemeid või maiustusi.

Selgitage lapsele, et oma mänguasja kaasa võtmisel kehtib põhimõte:”ma ei ole kade ja luban ka teistele”. Võib juhtuda,et teie lapse isiklik mänguasi kaob hoius teiste mänguasjade hulka ära. Hoidja selle eest ei vastuta. Oleks hea kui kirjutate lapse nime mänguasjale.

Lastehoidu tulles sisendame lapsele head tuju ja julgustame teda hoidu tulema, enda hirme ja muresid ei ole vaja lapsele edasi kanda.

Üleriietega ja välisjalanõudega on lubatud viibida vaid koridoris ja garderoobis. Välisjalatsid tuleb porisel ja lumisel ajal jätta koridori või kasutada siniseid kilesusse.

 

Lapse haigestumine.

Lapse puudmisest haiguse tõttu (või mõni muu oluline põhjus) palume vanematel teavitada lastehoidu hiljemalt sama päeva hommikul kella 9-ks. tel. 530 640 37 või meilile info@animari.ee.

• Haigeid lapsi palume teiste laste tervise nimel hoidu mitte tuua. Palaviku ja halva enesetundega laps ei jaksa lastehoius olla, samuti on oht nakatada teisi lapsi. Hoidja ei anna lastehoius vanema poolt kaasa pandud rohtusid, ega luba ka lapsel neid iseseisvalt sisse võtta.

• Võimalusel hoidke last ka peale haigust mõnda aega kodus, sest sel ajal on laps vastuvõtlik nakkustele.

• Teavitage hoidjat alati ka haiguse kahtluse või halvasti möödunud öö (nutuhood, oksendamine vms.) korral.

• Kui laps haigestub lastehoius võtame Teiega kohe ühendust.

• Palume lapsevanemal koheselt teavitada oma kontaktandmete muutumisest.

• Lapse huvides (sageli muutub käitumine ja tuju) peaks ka hoidja teadma suurematest muutustest ja erakordsetest sündmustest perekonnas (õe või venna sündimine, vanemate lahutus vms.).

Lastehoiu kodukorra reeglite korduval rikkumisel on lastehoiul õigus leping ennetähtaegselt ühepoolselt lõpetada.